Skip Navigation LinksStrategic-Plan

Rektör'ün Mesajı


Prof. Dr. Necdet OSAM
Rektör 

Köklerini Kıbrıs topraklarına salmış, Erdem,  Bilgi ve Gelişimi kendisine hedef olarak görmüş bir üniversitenin  hayatın vazgeçilmezi olan sanata karşı duyarız kalması da imkansızdır. Bu bakış açısı ile yola koyulduk ve sadece üniversitemizi değil bölgemizi de sanatla buluşturmanın adımlarını atmaya başladık. Bu bağlamda kendimize birçok hedefler belirledik. Bunlardan biri de oluşturmaya başladığımız DAÜ Sanat Koleksiyonudur. Kıbrıs topraklarında yaşayan ve kök salan değerli sanatçılarımızın eserlerinden oluşturmaya başladığımız koleksiyon şüphesiz ki belli bir birikim ve doygunluğa ulaştığında müze çatısı altında da varlık sürecektir. 

Üniversiteler sadece bilimin değil sanatın da yuvası olmalı, bu nedenle sanatla iç içe yaşayan kampüslerin / üniversitelerin  ve şehirlerin yaratılmasında inisiyatif alarak katkı koymanın gerekliğine inanmaktayız. Amacımız sanatçımıza gerekli değerli verirken zengin dünyalarını öğrencimizle, halkımızla ve nihayetinde dünyayla paylaşarak daha yaşanabilir ve güzel bir dünyanın oluşmasına katkı koymaktır.

Başta koleksiyonumuza katkı koyan değeli sanatçılar olmak üzere bu projede görev alarak özverili çalışmalarda bulunan değerli ekibime teşekkürlerimi sunarım.

Prof. Dr. Necdet OSAM
Rektör