Skip Navigation LinksNews
Tüm Haberleri Göster

Ümit Ali Esinler Retrospektif Sergisi ve Kitap Tanitimi

Ümit Ali Esinler Retrospektif Sergisi ve Kitap Tanitimi
Yayınlanma Tarihi: 23 Eylül 2019, Pazartesi

Ümit Ali Esinler Retrospektif Sergisi ve Kitap Tanitimi 

23 Eylül - 12 Ekim 2019

SOL Sergi Salonu - Lefkoşa

DAÜ 2019-2020 akademik yıl açılış sergisini Kıbrıs Türk Toplumunda önemli bir yere sahip olan fotoğraf sanatçısı Ümit Ali Esinler'in retrospektif sergisi ve kitap tanıtımıyla yaptı.
23 Eylül Pazartesi, Sol sergi salonunda açılan sergide ayrıca sanatçının hayatını ve eserlerini içeren ve Kadir Kaba ve Zehra Şonya tarafından yazılan kitap tanıtımı da yapıldı. 

1940 yılında 8 yaşında iken fotoğraf serüvenine başlayan Ümit Ali Esinler, sanatında olduğu gibi yaşamında da mütevaziliği ve alçak gönüllülüğü ile dikkat çeken, çığırtkan olmayan ama nitelik açısından yüksek doyuruculuk taşıyan, paylaşımcı, bildiği yolda ilerleyen ve fotoğraf adına kendi içinde savaş veren bir kimliğe sahiptir.

Işığa olan tutkusu siyah beyaz fotoğraflardaki başarısının kaynağını sunarken, porte çalışmalarında yakaladığı kimlik çözümlemeleri içerik açısından da özneyi nasıl özümsediğinin ip uçlarını vermektedir. Sosyal ve politik olaylara bakışını fotoğraflarına da yansıtmaktan geri durmayan Esinler, eleştiri ve ironi kavramlarını da sanatına katmıştır.

Sergi 12 Ekim tarihine kadar hafta içi 10:00-17:00 ve cumartesi 10:00 14:00 saatleri arasında ziyarete açık olacaktır. 


News